100 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA

STEMIST

Bilimle, teknolojiyle, mühendislikle, matematikle uğraşan kişi. Üretken bakış açısı gelişen, inovatör ve ürün geliştiren bireyler yetiştiren dünyada STEM/Maker’ın birleştiği ilk özel laboratuarıyız!

Hakkımızda

Stemist Lab olarak vizyon ve misyonumuz;

Mevcut pahalı ürünlerin yerine ekonomik ve ergonomik olarak ürünler üretiriz. Öğrencilerimize ürünler üretmelerini yönlendirir sitelerimize veya çağrıldığımız,katıldığımız etkinliklerde satın almaları ile dahil olacağımızı isteriz. Her öğrencimiz kendi maker araçlarını nihai olarak 3 boyutlu yazıcısını almasını kendi ürettikleri ürünlerden karşılamasını amaçlarız. Kullandığımız argümanları araç olarak görüyoruz. Birkaç sene sonra bunlar olmayacağı için bu argümanları yapabilecek çocuklar yetiştirmek istiyoruz. (Arduino, makeymakey, littlebits, rasberry Pi, mblock, kodlama platformları vb) Erken yaşta bilimsel süreç becerileri olan döngülerimizi kavratmış oluyoruz.)

1. Düşünme -keşfetme
2. Arastırma -tanımlama
3. Üretim-prototip
4. Test etme
5. Sergi-sunum

Bir işi yaparken veya bir şeyi düşünürken bilimsel sürece göre en azından belli sisteme göre hareket edebilmeyi kazandırmış oluyoruz. Muza dokunup müzik çalmayı değil muza dokunup müziği kendimiz kodlamayı hedefliyoruz. Bilgisayara hükmetmeyi amaçlıyoruz. Başarısızlıkları başarıya dönüştürme yönünde çalışmalar yapmak bizim için bir eğitim modelidir. Çocuklarda başarısız olan çalışmalarda neler yapmak gerektiğini birlikte veya tekil şekilde öğrenme yollarını kavratmaya çalışıyoruz.

Kavramları ileri taşıma , merak duyma, soru sorma, ihtiyaç giderme ,problem çözme en sevdiğimiz çalışmalarımız! Bizler problem sever eğitimcileriz. Düşüncelerine değer verilen, dinlenilen bireyler, toplumda yer sahibi olur ve iyi de bir dinleyici olur. Yaptığımız etkinliklerde öğrencilerimizin her birini dikkatle dinliyor, bizlerle eşit sayıda oy hakkına sahip olarak kararları veriyoruz. Böylece onların hayallerini gerçeğe dönüştürme isteğimiz yönünde olumlu adımlar atıyoruz. Tüm uğraşlarımız, ayakları üzerinde basan,kendi fikirlerini uygulayan nesiller yetiştirmek. Rakamsal karşılıklarımızı planlarken; bizim sürdürebilirliğimizi olumsuz yönde etkilemeyecek ve de ebeveynlerimizin bütçelerini sarsmayacak şekilde programlıyoruz. Çocuklara verilen olumlu/olumsuz mesajlar çok önemlidir. Bu nedenle ders anında kullandığımız kelimeleri özenle seçiyor, geleceğin üretken bireylerini yetiştirmek için çocuklarımızı o yöne sevk ediyoruz.

“Üretim /Düşünme/Yapalım/Araştıralım/Dene/Korkma/Uğraş/Erteleme/Anlat…”

Biz Kimiz

Eğitmen kadrodan oluşan takımımız Türkiye’de STEM&Maker felsefesini sevdirerek yaygınlaştırmaya çalışan, Problem çözme aşığı, çocuklarla ve kendi içimizde ürün geliştirmeye yönelik çalışma yapan kişileri bünyesinde barındırır. Her öğrencinin kendi ihtiyaçlarını, kendisine ait maker alanlarını, robotları, elektronik eşyaları vb malzemelerini alabilecek ürünler çıkarmasını ve bunları satmalarına ön ayak oluyoruz. Her ay bir tema ve her ürün geliştirme atölyeleri ile çocuklara AR-GE kültürünü birlikte beraber yaşayarak aşılayan bir ekibiz.

Ekibimiz

 • abudu

  Abudu

  İnteraktif Tasarım - Seslendirme

 • Ahsen soysal

  Ahsen Soysal

  İngilizce Eğitmeni

 • emre arar

  Emre Arar

  Ürün Geliştirici – Endüstri Mühendisi – Teknik Eğitmen

 • hilal-sena

  Hilal Sena Varlık

  Adana Şovenisti – Elektrik Mühendisi

 • irem atakan

  İrem Atakan

  İngilizce Eğitmeni

 • Ömer Faruk Girgin

  Ömer Faruk Girgin

  Satış Koordinatörü

 • melek-yaşar

  Melek Yaşar

  Fen Bilgisi Öğretmeni

 • münire-ibiş

  Münire İbiş

  Eğitim Koordinatörü - İçerik Yazarı - Sınıf Öğretmeni - Ürün geliştiricisi

 • Mustafa Palancı

  Mustafa Palancı

  Founder

 • nilgün erdin-serdar engin

  Nilgün Erdin&Serdar Erdin

  Ahşap Tasarım

 • Nur-akın

  Nur Akın

  Uzman Anasınıfı Öğretmeni – Müfredat Geliştirici

 • Selçuk-mehmetoğulları

  Selçuk Mehmetoğulları

  Özel Eğitim Uzmanı – Eğitim Danışmanı

 • serdar engin

  Serdar Engin

  Tasarımcı/AR-GE Koordinatörü

 • yusuf_mutlu

  Yusuf Mutlu

  Teknik Koordinatör

 • zafer türkmen

  Zafer Türkmen

  Bilgisayar Mühendisi - Ürün Geliştiricisi - Eğitmen Eğitimcisi

Güncelleniyor…
 • Sepetinizde ürün bulunmuyor.